Kaip lanksčiai modeliuoti biudžetus?

Paspaudus paveikslėlį atsidarys interaktyvi ataskaita, leidžiant modeliuoti rezultatus

Biudžeto planavimas, ateities prognozių parengimas yra darbui ir laikui imlūs procesai, trunka nuo kelių savaičių iki kelių mėnesių, priklausomai nuo įmonės dydžio, vidinių tvarkų bei biudžeto detalumo lygio.

O ką daryti kai neapibrėžtumo laipsnis yra labai aukštas ir reikia nuolat modeliuoti, vertinti įvairius scenarijus ir jų įtaką įmonės veiklos biudžetui, finansiniams rezultatams, kainodaros principams?

Biudžeto modeliavimas su Power BI

Reikia įrankio, kuriuo naudotis lengva bei paprasta, galima gauti greitas praeities rezultatų įžvalgas, matyti tendencijas bei modeliuoti galimus scenarijus keičiant parametrus ir matyti modeliuojamus rezultatus iš karto.

Štai vienas iš pavyzdžių kaip naudojant scenarijais paremtą “kas – jeigu“ modeliavimą galima matyti kaip keisis įmonės pelningumas, EBITDA ir kiti finansiniai rezultatai.

Simuliuojant pajamų, savikainos, sąnaudų pokyčiai ir jų įtaka pelnui bei EBITDA

Ne visi žino, kad Power BI yra ne tik verslo analitikos įrankis, jo pagalba galima automatizuoti įmonės finansinių ataskaitų teikimą vidiniams vartotojams, kontroliuoti biudžeto vykdymą, analizuoti fakto – plano nuokrypius ir pan.

O dar mažiau žino, kad Power BI pagalba galima modeliuoti finansines ataskaitas, biudžetus, projekto, sąmatos skaičiavimus, atlikti scenarijais paremtą “kas – jeigu“ analizę.

Galimybės tikrai plačios, o laiko sąnaudos lyginant su plačiausiai paplitusiais Microsoft Excel pagrindu sukurtais įrankiais – kelis ar keliasdešimt kartų mažesnės.

Išbandykite interaktyviai:


Susiję įrašai:Įkeliama…

Something went wrong. Please refresh the page and/or try again.

Ne visi duomenys tampa informacija

Kaip organizuoti verslo informaciją ataskaitose? Kokie rodikliai yra būtini ir ką būtina kontroliuoti?

Paskelbė Viparkas, UAB

Informacijos valdymo sprendimai