Verslo analitika su Power BI

Pernai Gartner paskelbė, kad 87% organizacijų stebima žema BI ir verslo analitikos sprendimų įsisavinimo branda (šaltinis: Gartner, 2018).

Be abejonės tai yra didelė kliūtis bandant padidinti naudą iš įmonėje renkamų duomenų ar galimybės pritaikyti naujas technologijas. Taip pat neišvengiamai šios įmonės susiduria su informacijos valdymo problemomis apie kurias rašėme šiame įraše.

Kas yra BI? Trumpą, bet taiklų apibrėžimą aprašėme čia.

Ir tai ne vien pasirinktas technologinis sprendimas, bet ir procesai, sprendimai, įgūdžiai ir visa kita kas teikia naudą iš technologijos įsisavinimo.

BI tai visų pirma didelis organizacinis pokytis, kokybinis šuolis, perkeliantis darbą su duomenimis ir informacija į visai kitas aukštumas.

Esant žemam BI ir verslo analitikos įsisavinimo lygiui organizacijose vyrauja dažnai pasenę, tarpusavyje neintegruotos duomenų bazės, daugybė Excel failų, informacija rengiama pagal vadovybės užklausas, ilgas ir sudėtingas jos parengimo procesas, o ir pateikus retai pilnai išnaudojama sprendimų priėmimui.

Kodėl mums patinka Power BI?

1. Aukšta vertė be didelių investicijų

Dauguma įmonių jau turi Power BI savo Office 365 prenumeratoje, o jei ne – be didelių investicijų gali įsigyti mėnesinę prenumeratą pagal reikiamą vartotojų skaičių.

Svarbu lankstumas – galima pradėti tik su Office 365 apimtyje esančiu Power BI ir Power BI desktop funkcionalumu, o didėjant poreikiams – pridėti papildomas licencijas ar reikalingus pajėgumus.

Kadangi Power BI integruoja vartotojams pažįstamus įrankius (Excel, Office 365) – verslo analitikos sprendimai įmonėse lengvai įdiegiami ir per trumpą laiką, o akivaizdžią naudą ima teikti iš karto.

Jei anksčiau BI ir verslo analitikos sprendimus galėdavo sau leisti tik didžiosios ir turtingos įmonės – dabar tai prieinama visoms, net ir visai nedidelėms įmonėms, kurios be didelių investicijų gali įsidiegti aukštos kokybės ir vertės sprendimus.

2. Integruojami išbarstyti duomenys

Power BI leidžia prijungti duomenis iš įvairiausių šaltinių, juos apjungti, transformuoti, tinkamai organizuoti ir susieti tarpusavio ryšiais duomenų modeliuose.

Didžiausi duomenų kiekiai apdorojami akimirksniu ir gali būti automatiškai atnaujinami.

Realiuose BI diegimo projektuose čia stebima didžiausios naudos, nes:

  • Diegimo metu sutvarkomi, išvalomi pasenę, besidubliuojantys, pertekliniai duomenys – tai ženkliai pagerina jų kokybę,
  • Organizacijoje gimsta informacijos valdymo procesai, įgūdžiai, įpročiai – duomenys ir informacija pradedama valdyti sistemingai, ko nebuvo anksčiau,
  • Ženkliai sumažėja darbo sąnaudos rengiant ataskaitas, analizę, ad hoc užklausas, ir panašiai – sudarytos ataskaitos ar jų sritys, nuolat atnaujinami duomenys be rankinio darbo poreikio.

3. Pamatomos tikros įžvalgos

Power BI turi plačias duomenų vizualizavimo galimybes bei leidžia vartotojams patiems tyrinėti duomenis įvairiais pjūviais, gauti atsakymus į jiems rūpimus klausimus, reikalingus verslo sprendimams priimti.

Sprendimų priėmėjams, t.y. ne tik vadovams, tačiau ir vadybininkams, projektų vadovams ir kitiems darbuotojams, kurių sprendimams reikalinga patikima informacija pirmą kartą pateikus Power BI verslo analitikos ataskaitas atsiveria tokios galimybės, kokių nebuvo anksčiau ir jie pamato duomenis tokiais pjūviais, kokiais niekada neturėjo galimybės pamatyti.

Kitas esminis bruožas, kad jie gali pasiekti kokybišką ir nuolat atnaujinamą informaciją patys, kada jiems reikia ir kur reikia. Ja galima saugiai dalintis su įgaliotais įmonės darbuotojais, kartu tyrinėti įžvalgas ir pasiekti visuose įrenginiuose.

Apibendrinant:

Nesprendžiamos informacijos valdymo problemos veda prie klaidingų sprendimų, reikalauja daug išteklių duomenų fiksavimui, informacijos rengimui ir teikia menką naudą už didelę kainą.

Anksčiau reikėdavo didelių investicijų duomenų sutvarkymui, transformavimui ir verslo analitikos sprendimų įdiegimui, o dabar tai gali sau leisti net ir nedidelės įmonės be didelių investicijų ir naudą pajusti iš karto.

Power BI leidžia pradėti nuo mažai ir didinti pagal poreikius, integruoja pažįstamus įrankius, todėl lengvai įsisavinama organizacijoje.

Šis įrankis leidžia lengvai apdoroti didelius duomenų masyvus, integruoti, išvalyti, automatiškai atnaujinami duomenys pagerina informacijos kokybę, ji pradedama valdyti sistemingai ir panaikina rankinio darbo sąnaudas.

Vizualizavimo ir bendrinimo galimybės Power BI atveria jūsų įmonės informaciją netikėtais rakursais ir leidžia pamatyti tikras įžvalgas bei priimti tikslius sprendimus, paremtus kokybiška informacija.

Autorius: Solveiga

Daugiau kaip 20 metų patirties, derinant finansų ir IT žinias, kuriant unikalius informacijos valdymo sprendimus įmonėms ir sėkmingai juos įgyvendinant. Paverčiame duomenis patikima informacija, teikiama reikiamu laiku reikiamiems žmonėms tam, kad jie galėtų greičiau priimti geresnius sprendimus.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s