Verslo analitika su Power BI

Tikslūs, operatyvūs verslo duomenys yra didelis turtas. Jų pagrindu parengta informacija leidžia priimti verslo sprendimus, kurti ateities strategijas, įžvelgti naujas galimybes verslo plėtrai. Verslo analitikos įrankis Power BI buvo sukurtas siekiant kuo greičiau ir efektyviau paversti duomenis lengvai suprantama informacija, apdoroti didelius kiekius duomenų per maksimaliai trumpiausią laiką.

Power BI pradeda užtikrintai stumti Excel iš vyraujančių atskaitomybės rengimo ir analitikos įrankių pozicijų.

Perkėlus duomenų apdorojimą į Power BI – ženkliai pagerėja informacijos kokybė, sutrumpėja ataskaitų parengimo laikas, gaunamos geresnės įžvalgos ir priimami geresni sprendimai.

Koks tai įrankis ir kokie jo privalumai?

Power BI, kaip ir kiti verslo įžvalgų (angl. BI – Business Intelligence) įrankiai, apima verslo analitikos, duomenų parengimo, infrastruktūros ir saugojimo bei geriausių praktikų sprendimus, padedančius lengviau analizuoti didelius duomenų kiekius ir gauti geresnes, išsamesnes įžvalgas.

Tai ne vien pasirinktas technologinis sprendimas, bet ir procesai, sprendimai, įgūdžiai ir visa kita kas teikia naudą iš technologijos įsisavinimo. Visų pirma didelis organizacinis pokytis, kokybinis šuolis, perkeliantis darbą su duomenimis ir informacija į visai kitas aukštumas.

Power BI, kaip ir kiti moderniausi BI įrankiai, atneša IT technologijas į pačių verslo vartotojų rankas ir suteikia galimybę patiems (be didelio IT padalinių įsikišimo) lengvai prijungti duomenis iš įvairių šaltinių, juos išvalyti, transformuoti, sujungti į duomenų modelius bei vizualizuoti duomenyse slypinčią informaciją.

Pagrindiniai keturi žingsniai nestruktūrizuotus duomenis iš įvairių šaltinių paverčia interkatyviomis ataskaitomis:

  1. Gauti duomenis,
  2. Modeliuoti duomenis,
  3. Sukurti papildomus rodiklius, formules
  4. Sukurti interaktyvias vizualizacijas

1. Gauti duomenis

Power BI turi standartines duomenų jungtis, leidžiančias greitai prijungti duomenis iš įvairiausių šaltinių: Excel, tekstinių failų, duomenų bazių ir t.t.

2. Modeliuoti duomenis

Tinkamas duomenų parengimas dažniausiai pareikalauja didžiausių laiko sąnaudų. Power BI įdiegti duomenų parengimo bei modeliavimo procesai leidžia automatizuoti duomenų parengimą ir sutaupyti daugybę darbo valandų.

Dažnai rengiant verslo duomenis reikia juos pertvarkyti: perkoduoti, ištrinti tam tikrus stulpelius, vienus aprašymus pakeisti kitais ir pan. Šiuos žingsnius vieną kartą aprašius Power BI duomenų parengimo procese – jie bus atliekami automatiškai bei papildomų darbo sąnaudų.

3. Sukurti papildomus rodiklius, formules

Duomenys gali būti papildyti įvairiais rodikliais, naujais duomenų stulpeliais, formulėmis, sąlyginio formatavimo formulėmis ir kitais naudingais skaičiavimais.

4. Sukurti interaktyvias vizualizacijas

Vizualizacijos – didžiausias privalumas. Jos suteikia galimybę greitai gauti išsamius atsakymus patiems įvairiais pjūviais analizuojant duomenis, sukuriant centrinę valdymo ataskaitų saugyklą, kur visis įmonės darbuotojai gali rasti jiems patikėtą informaciją iš patikimų šaltinių.

Kodėl Power BI yra geras sprendimas?

1. Aukšta vertė be didelių investicijų

Dauguma įmonių jau turi Power BI savo Office 365 prenumeratoje, o jei ne – be didelių investicijų gali įsigyti mėnesinę prenumeratą pagal reikiamą vartotojų skaičių.

Svarbu lankstumas – galima pradėti tik su Office 365 apimtyje esančiu Power BI ir Power BI desktop funkcionalumu, o didėjant poreikiams – pridėti papildomas licencijas ar reikalingus pajėgumus.

Kadangi Power BI integruoja vartotojams pažįstamus įrankius (Excel, Office 365) – verslo analitikos sprendimai įmonėse lengvai įdiegiami ir per trumpą laiką, o akivaizdžią naudą ima teikti iš karto.

Jei anksčiau BI ir verslo analitikos sprendimus galėdavo sau leisti tik didžiosios ir turtingos įmonės – dabar tai prieinama visoms, net ir visai nedidelėms įmonėms, kurios be didelių investicijų gali įsidiegti aukštos kokybės ir vertės sprendimus.

2. Integruojami išbarstyti duomenys

Power BI leidžia prijungti duomenis iš įvairiausių šaltinių, juos apjungti, transformuoti, tinkamai organizuoti ir susieti tarpusavio ryšiais duomenų modeliuose.

Didžiausi duomenų kiekiai apdorojami akimirksniu ir gali būti automatiškai atnaujinami.

Realiuose BI diegimo projektuose čia stebima didžiausios naudos, nes:

  • Diegimo metu sutvarkomi, išvalomi pasenę, besidubliuojantys, pertekliniai duomenys – tai ženkliai pagerina jų kokybę,
  • Organizacijoje gimsta informacijos valdymo procesai, įgūdžiai, įpročiai – duomenys ir informacija pradedama valdyti sistemingai, ko nebuvo anksčiau,
  • Ženkliai sumažėja darbo sąnaudos rengiant ataskaitas, analizę, ad hoc užklausas, ir panašiai – sudarytos ataskaitos ar jų sritys, nuolat atnaujinami duomenys be rankinio darbo poreikio.

3. Pamatomos tikros įžvalgos

Power BI turi plačias duomenų vizualizavimo galimybes bei leidžia vartotojams patiems tyrinėti duomenis įvairiais pjūviais, gauti atsakymus į jiems rūpimus klausimus, reikalingus verslo sprendimams priimti.

Sprendimų priėmėjams, t.y. ne tik vadovams, tačiau ir vadybininkams, projektų vadovams ir kitiems darbuotojams, kurių sprendimams reikalinga patikima informacija pirmą kartą pateikus Power BI verslo analitikos ataskaitas atsiveria tokios galimybės, kokių nebuvo anksčiau ir jie pamato duomenis tokiais pjūviais, kokiais niekada neturėjo galimybės pamatyti.

Kitas esminis bruožas, kad jie gali pasiekti kokybišką ir nuolat atnaujinamą informaciją patys, kada jiems reikia ir kur reikia. Ja galima saugiai dalintis su įgaliotais įmonės darbuotojais, kartu tyrinėti įžvalgas ir pasiekti visuose įrenginiuose.

Kodėl mums reikia Power BI:

Nesprendžiamos informacijos valdymo problemos veda prie klaidingų sprendimų, reikalauja daug išteklių duomenų fiksavimui, informacijos rengimui ir teikia menką naudą už didelę kainą.

Anksčiau reikėdavo didelių investicijų duomenų sutvarkymui, transformavimui ir verslo analitikos sprendimų įdiegimui, o dabar tai gali sau leisti net ir nedidelės įmonės be didelių investicijų ir naudą pajusti iš karto.

Power BI leidžia pradėti nuo mažai ir didinti pagal poreikius, integruoja pažįstamus įrankius, todėl lengvai įsisavinama organizacijoje.

Šis įrankis leidžia lengvai apdoroti didelius duomenų masyvus, integruoti, išvalyti, automatiškai atnaujinami duomenys pagerina informacijos kokybę, ji pradedama valdyti sistemingai ir panaikina rankinio darbo sąnaudas.

Vizualizavimo ir bendrinimo galimybės Power BI atveria jūsų įmonės informaciją netikėtais rakursais ir leidžia pamatyti tikras įžvalgas bei priimti tikslius sprendimus, paremtus kokybiška informacija.


Susiję įrašai:

Įkeliama…

Something went wrong. Please refresh the page and/or try again.